Patarimai

Ateina laikas, kai širdyje kažkas ima kirbėti. Lyg džiaugsmas, lyg rūpestis, lyg ypatinga nuotaika. Supranti, kad apie tave pradeda sukiotis gimtadienio nuotaika. Vaikų šventės svarbiausiu dalyku tampa tortas su žvakutėmis ir žaidimai. Joks pasaulio vaikas nėra užaugęs be žaidimų, vadinasi žaidimai – vienas iš svarbiausių šventės palydovų.

VT20120215vaikupilis16

Šventės vaikams metu, tėveliai ir kiti dideli draugai irgi gali puikiai prisidėti, kad gimtadienio programa būtų įdomesnė. Keletas idėjų, mažųjų jubiliatų tėveliams.

  • Kol mažasis svečių būrys žaidžia su animatoriumi, jūs galite parašyti ir padovanoti mažajam jubiliatui laiškus…į ateitį. Sudėję į gražią dėžutę ir perrišę kaspinu, visus juos saugiai paslėpsite ir atiduosite vaikui, kai jis sulauks iš anksto sutarto amžiaus – tokio, kad pajėgs suvokti šios dovanos prasmę. Mes tikime, kad­ „laiko mašinos“ dovana jūsų sūnui ar du­krai bus nepaprastai jaudinanti.
  • Paprašykite visų suaugusių svečių atsinešti po savo kūdikystės ar ankstyvos vaikystės nuotrauką ir sumaišę jas visas spėliokite, kas yra kas.
  • Vaikų gimtadieniai – puiki proga parašyti konkrečius linkėjimais ateinan­tiems metams – per kitą gimtadienį atplėšę laiškus galėsite padiskutuoti, kas išsipildė, o ko dar teks palaukti, ir rašyti jau kitus, naujus laiškus savo vaikams.
  • Vaikai turi įvairių užduočių knygelių, be to, jų galima rasti įvairiuose vaikams skirtuose žurnaluose. Vaikų šventės metu, galima susirinkti neišspręstas užduotis ir pabandyti tai padaryti. Būna, kad dažnas suaugęs nesusidoroja su tokiomis lengvomis užduotimis. Vaikams tai patinka.
  • Vaikų šventės metu, kiekvienas suaugęs gauna vardą – jam ant nugaros prisegamas lapelis su užrašu: žirafa, agurkas, traktorius, šaukštas ir t.t. Kiekvienas svečias gali perskaityti, kaip vadinami kiti svečiai, bet, žinoma, negali perskaityti, kaip pavadintas jis pats. Kiekvieno svečio uždavinys – pobūvio metu iš kitų sužinoti, kaip vadinamas jis pats. Į klausimą svečias galiti atsakyti tik „taip“ arba „ne“.
  • Viena mama pasidalino idėja kaip trimečio sūnaus gimtadienio metu pavaišino mažuosius svečius. Kiekvienas svečias gavo atskirą lėkštę su pyrago (puikiai tinka ir keksiukai) gabaliuku ir trimis degančiomis torto žvakutėmis. Vieno iškilmingo torto nebuvo, bet kaip džiaugėsi visi vaikai, gavę po lėkštę deserto ir galėję užpūsti gimtadienio žvakutes sukaktuvininko garbei.

Tai tik keletas galimų žaidimų, kad vaikų gimtadieniai ar kitos šventės būtų įdomios ir jums. Daugiau idėjų gimtadienio programaigalite gauti pasitarę su mumis.

Linksmas gimtadienis neatsiejamas su gimtadienio personažu (animatoriumi).Iš anksto pasakykite vaikui apie pas jį ateisiantįgimtadienio personažą. Jau pats laukimo jaudulys sukuria šventinę nuotaiką, kuri prisimenama dar ilgai po šventės. Vaikai, kurie jau žino, kad pas juos ateis pasakos herojus, greičiau susidraugauja su nauju žmogumi, programa vyksta sklandžiau. Jei vaikas nežino, papasakokite jam apie šį personažą, paskaitykite kartu knygeles, pažiūrėkite filmukus. Taip vaikas, jau atėjus personažui, jausis šiek tiek su juo pažįstamas. Jei vaikas jau gali pats spręsti, leiskite jam pačiam išsirinkti, kokį personažą pasikviesti į svečius.
Iš anksto mus informuokite apie vaiko mėgstamas ir nemėgstamas veiklas, specifinius poreikius, baimes. Taip animatoriui bus lengviau pasiruošti programai, pasiūlyti vaikui tinkamą, jo mėgstamą veiklą.

VT20120215vaikupilis11

Vaikų šventės diena ir laikas. Vaikams, ypač mažiems (iki 4 metų) geriausias šventės laikas yra pirmoji dienos pusė. Tada jie būna linksmiausi ir energingiausi. Tačiau visi vaikai yra individualūs ir skirtingi, tad jums belieka nutarti kokia diena ir laikas pats tinkamiausias.

Šventės vaikams trukmė.
Vaikams iki 2 metų užtenka 2 val. šventės. Gimtadienio programa su personažu – iki 40 min. Vyresniems vaikams – 2,5-3 val., pramogos ir žaidimai sugimtadienio personažu apie 60 min.
Ar dar kyla abejonių, ką pasiūlyti draugams nuveikti per gimtadienį? Puikiai praleisite laiką kartu, o po programos pajusite, kad tapote dar artimesni ir draugiškesni vieni kitiems!

Galime pasiūlyti temines spalvingas dekoracijas gimtadienio stalui.